Co mówią uczestnicy OKI?

Mail od Rodzica uczestnika OKI 

Przy okazji, chciałam Panu serdecznie podziękować za to, że tak fantastycznie potrafi Pan zainteresować programowaniem dzieciaki. Syn jest w VI kasie i dzięki Panu może rozwijać swoje zainteresowania. My jako rodzice nie mamy nic wspólnego z informatyką, nie możemy mu w tym pomóc, więc Pana zajęcia są naprawdę wspaniałą możliwością jego rozwoju.


Uczestniczka OKI

Dzięki zajęciom dostałam się do II etapu OIJ! Nie sądziłam na początku, że mam szansę. Kiedyś robiłam tylko codecombat i myślałam, że to dużo, w szkole był tylko scratch. Cieszę się, że zajęcia są on-line a nie stacjonarnie, bo bym nie miała do nich dostępu. Proszę, czy mógłby Pan ich nie zmieniać, bo  chciałbym uczyć się dalej! Jeszcze raz dziękuję!


Maria – Uczestniczka OKI

Aktualnie biorę udział w 2 olimpiadach – z OIJ czekam na 2. Etap, a OMJ – niecierpliwie na wyniki. W tym czasie mierzę się także z informatycznymi projektami, kuratoryjnymi konkursami oraz wyzwaniami sportowymi i muzycznymi. Chociaż ciężko to wszystko udźwignąć, wiem, że dzięki temu spełnię swoje marzenia.

Przez natłok deadline’ów, miałam dłuższą przerwę w uczestniczeniu w OKI; dzisiaj dopiero wróciłam. Bardzo miły powrót 😄. Ale pomimo to, dziękuję za wszystko, co Pan robi. Roznieca Pan ogień, dzięki któremu można na nowo zakochać się w programowaniu.


Daria – V klasa SP – po 4 miesiącach OKI

Dzień dobry!

Dzisiejsze zajęcia były dla mnie bardzo trudne, ale się nie poddam. Najpierw moja mama spróbuje zrozumieć, może mi pomoże 😉
Bardzo chciałabym przejść do drugiego etapu OIJ i czekam na próg. Mam 888 pkt. Niestety nie pisałam testu, bo byłam wtedy na zajęciach karate. Pewnie i tak bym nie dostała dużo punktów, bo na początku zupełnie nic nie umiałam. Przeszłam długą drogę, dzięki Pana zajęciom.
Dziękuję i pozdrawiam!

Opinia Oli – która po raz pierwszy wzięła udział w Amerykańskiej Olimpiadzie Informatycznej USACO:

Wzięłam udział w pierwszej rundzie USACO. Bardzo szybko udało mi się rozwiązać 2 pierwsze zadania z bronze, niestety na całe 3 zadanie zabrakło sił, ale długo myślałam i napisałam kod, który pierwsze testy przechodził także jestem z tego występu umiarkowanie zadowolona. Spróbuję w kolejnym konkursie się poprawić. Zadania mi się bardzo podobały. Dziękuję Panu za motywację, wiarę w nas (choć słowo “wiara” niekoniecznie jest na miejscu) i rzecz jasna za informowanie nas o takich konkursach.

Mail po miesiącu:
Dziękuję za rozwijające zajęcia.
Brałam udział w USACO. Udało mi się zrobić wszystkie zadania z dywizji bronze i awansowałam do silver. Dziękuję.
Bardzo się cieszę, że będziemy programować gry, dziękuję, że robi to Pan dla Nas.


Opinia Rodzica uczestniczki zajęć Olimpijskiego Koła Informatycznego


Mail od jednej z uczestników OKI:
https://www.facebook.com/2247317372200511/posts/2722876787977898

Dzień dobry. Na którymś filmiku Pan mówił, że bardzo cieszy się, gdy ktoś przesyła mu screena, że rozwiązał zadanie. Pół roku temu w ogóle nie umiałem C++ i byłem na poziomie zerowym.
Teraz znam teorię potrzebną do OIJ, jednakże jestem już w 2 klasie liceum i powinienem od dawna przygotowywać się do OI’a, a tego nie robiłem bo nie znałem podstaw. Mam nadzieję, że już je mając uda mi się w tym albo następnym roku przejść przez 1 etap.
W załączeniu zadania które zrobiłem w ciągu pół roku.

 


Mail od jednej uczestniczek OKI – zwyciężczyni quizu:

Dobry wieczór,
Dziękuję jeszcze raz za kartę. Programuję od kilku lat, ale od niedawna uczęszczam na Pana zajęcia.
Tak, te zajęcia są SUPER!!! Dzięki nim wierzę, że uda mi się podjąć dobrą walkę w OIJ. Razem ze mną bierze udział jeszcze kilka osób z mojej szkoły, które dopiero zaczynają zabawę z programowaniem. Ale i tak mam nadzieję że uda im się osiągnąć jak najwięcej.
Co do mnie, wspierają mnie nauczyciele, rodzice i przyjaciele. Jednakże pomimo tego odczuwam niewyobrażalny stres. Dzięki zajęciom OKI uczę się i bawię oczywiście. Ale czasami ciężko mi połączyć systematyczne uczęszczanie na zajęcia OKI, szkołę, reprezentowanie klubu na meczach, tudzież grać koncerty. Ale dam radę. Zawsze znajdę czas na rzeczy, które uwielbiam robić. Ciekawi mnie, ile jest osób podobnych do mnie biorących udział w OIJ, OI albo oglądających OKI. Chciałabym podzielić się z nimi cząstką mojej historii, tak jak opowiadam to Panu. Ojej, nawet nie wiem dlaczego tyle Panu opisałam 😅. Pewnie dlatego, że lubię sposób, w jaki Pan, Jowita oraz Mikołaj prowadzicie zajęcia. Fajnie, że mogłam się komuś zwierzyć zanim OIJ się zacznie.
W każdym razie dziękuję za wspaniałe zajęcia, cieszę się, że Pan uczy młodzież (czyli mnie także) bawić się programowaniem i stawiać sobie nowe, szczytne cele.
Pozdrawiam,
Maria
(osoba, wierząca w swoje możliwości dzięki Panu i całemu OKI)

 


 

Opinia jednej z uczestniczek OKI:
https://youtu.be/CMasYTVhIjQ?t=4644

 


Opinia jednej z uczestniczek OKI:
Bardzo podoba mi się kurs i to, że mogę go oglądać kiedy mogę.

 Rodzic jednej z uczestniczek:
Wygrana w konkursie “do czego służy programowanie” zachęciła ją do brania udział we wszystkich quizach.
Poziom programowania jest dla niej ok, bo od 2 lat korzysta z CodeCombat.com.

Algorytmy są jeszcze trochę za trudne, ale śledzi uważnie lekcje. Musi jeszcze poznać pętlę for (zna while) i oswoić się z tablicami. Byłem pod wrażeniem, gdy zauważyła pomyłkę w toku rozumowania na temat zadania z ważeniem na wyspie (zanim jeszcze była wspomniana na chat) i chyba świadczy to o tym, że pozostaje skupiona przez większość lekcji.

 


—————
Rodzic jednego z uczestników Olimpijskiego Koła Informatycznego
Z informatyką Adama zaczęliśmy ze 6 lat temu – Scratch’em, potem Mindstorm’em. Na pewnym etapie Scratch sprawdzał się świetnie, Mindstorm, o dziwno, znacznie gorzej.
Potem Adam sam zainteresował się pójściem dalej, bardziej zaawansowanymi tematami. Trochę z przypadku padło na Pythona. Potem również trochę z przypadku na OIJ, a z OIJ to już był tylko krok do OKI.
Na razie widać że programowanie go cieszy. Oczywiście zaangażowanie jest zmienne, przez kilka tygodni wakacji nie dotykał komputera, a teraz od kilku dni robi po 2 zadania dziennie. Czasem jest mu łatwo, czasem bardzo trudno.
My (rodzice) mamy podejście że to jego decyzja czym się zajmuje, nie zmuszamy, staramy się wspierać. Na pewno widzę że programowanie uczy go wielu rzeczy, takich jak logiczne myślenie, wytrwałość, kreatywność w szukaniu rozwiązań ale też i staranność. Niezależnie od tego czy będzie w życiu związany z informatyką czy nie to te umiejętności na pewno będą dla niego bardzo wartościowe.

Pozdrawiam,
Tata jednego z uczestników Olimpijskiego Koła Informatycznego.

 

 


—————

Uczestnicy zajęć Algorytmika dla zaawansowanych:
https://youtu.be/cf1_M4sHTHw?t=3689
Dla mnie wszytko jest super. Jedynie co można poprawić to mikrofon a tak to dla mnie nie ma nic do poprawy. Ja muszę się poprawić bo się nie wyrabiam z zadaniami  -_-

Zajęcia są super i na pewno będę na nie uczęszczał regularnie.

 


—–

Mail od uczestnika (pisownia oryginalna)
Jest pan wspaniała osobą,która jest mega zaangażowana w swoją prace i czerpie z tego fun. Dzieki panu algorytmika to dla mnie przyjemność i lepszą  przyszłość.  Takiego podejścia jak pan ma brakuje w wielu Polskich szkołach, Wielu nauczycielu wiele razy mówiło złe bo tak nie ma w kluczu , pan pokazuje ,że trzeba myśleć kombinować . Pan pokazuje jak potrzebni jesteśmy w tym świecie, i że uczymy się dla siebie,nie dla subiektywnych ocen ,ale po to ,żeby mieć fun,

 


—–

Uczestnicy Olimpijskiego Koła Informatycznego – zakończenie roku szkolnego:

 


————

Uczestnik Olimpijskiego Koła Informatycznego:
https://www.facebook.com/2247317372200511/posts/2634643076801270

Dwa miesiące temu zachęcał Pan do udziału w Codeforces. Od tego czasu startuję regularnie. Wyznaczyłem sobie cel uzyskania rangi Candidate Master (1900). Wczoraj mi się to udało.

 


————
Opinie uczestników Olimpijskiego Koła Informatycznego:
https://www.facebook.com/OlimpijskieKoloInformatyczne/posts/2618991438366434

————
Uczestniczka zajęć – VI klasa Szkoły Podstawowej:
Dziękuję Panu za cały piękny rok nauki. Aż mam łzy w oczach na myśl, że OKI się kończy, ale gdy pomyślę, że od września OKI się zacznie znowu robi mi się weselej. Dziękuję Panu za cały wkład, za wszystko co Pan zrobił. Dziękuję też za prace domowe – one pokazują, czy się czegoś nauczyłam, czy nie… Proszę też o wysłanie za ponad połowę punktów z prac domowych (nick zochar) karty podarunkowej allegro o wartości 50 zł. Dziękuję za cały rok, za cały czas, który Pan poświęcił dla nas. Życzę panu pięknych wakacji i nowych sił i pomysłów we wrześniu.
Z wyrazami szacunku
Zosia

————
Uczestnik Olimpijskiego Koła Informatycznego:
Już nie moge sie doczekac OKI we wrzesniu. Serdecznie dziękuję za super zajecia i Pana zaangazowanie.
To nam daje moc …

 


————
Karol, który już jako uczeń VI klasy SP, który został finalistą Olimpiady Informatycznej Juniorów:
https://www.facebook.com/wygryw83/posts/668594157323210

 


————
Sylwia – uczestniczka OKI
Mimo że dołączyłam dość niedawno (chyba w marcu), udało mi się uzyskać końcową punktację ponad 6000 punktów z Prac Domowych. z czego jestem niezmiernie dumna, jak z finalisty z OIJ – dlatego bardzo Panu dziękuję za organizację tak wspaniałego przedsięwzięcia.

 


————
Rodzice ucznia VI klasy Szkoły Podstawowej:

 


————
Hubert ze Swarzędza – finalista Olimpiady Informatycznej Juniorów:

 


————
Uczestniczka Olimpijskiego Koła Informatycznego
I teraz bardzo oficjalnie, jako że właśnie skończyłam liceum, to chciałabym Panu podziękować za 4 lata nauki i dopingowania. Uważam, że moje miejsce w tegorocznej olimpiadzie, zresztą tak jak w poprzedniej i gimnazjalnej, to również Pana zasługa. I za to Panu bardzo dziękuję.
Mam nadzieję, że Komitet Olimpiady również Panu podziękuje. 😉

 


————
Paulina – finalista Olimpiady Informatycznej Juniorów z wyróżnieniem II stopnia:
https://www.facebook.com/paulina.zeleznik.9/posts/1222691538074033?comment_id=1222725061404014


————
Tata finalisty Olimpiady Informatycznej Juniorów:
https://www.facebook.com/maciej.noszczak.9/posts/1037124690018742?comment_id=1037150223349522

 


————
Wpisy uczestników OKI w komentarzu posta.
Wrażenia po II etapie Olimpiady Informatycznej Juniorów:
https://www.facebook.com/OlimpijskieKoloInformatyczne/posts/2621867838078794

 


————
Spośród 9 reprezentantów na Bałtycką Olimpiadę Informatyczną 6 stanowią absolwenci Olimpijskiego Koła Informatycznego:
https://www.facebook.com/OlimpijskieKoloInformatyczne/posts/2619044478361130

 


————
Podziękowanie reprezentanta Polski na Międzynarodową Bałtycką Olimpiadę Informatyczną:

 


————
Olimpiada Informatyczna Licealistów: