Gwiazdozbiór – zadanie

Gwiazdozbiór

Niebo
Aster Kosmiczny to uczeń 7 klasy który uwielbia patrzeć w niebo. Niestety jest ono statyczne. AK chciałby by pewnego dnia się poruszyło. By gwiazdy pędziły, przemieniały się, łączyły niewidzialnymi liniami. By sklepienie niebieskie było teatrem, zaś gwiazdy aktorami.

Python i C++
AK podzielił się swoim marzeniem z siostrą – Kometą Kosmiczną. KK jest zapaloną informatyczką. Koduje dniami i nocami. Pisze w C++, Pythonie, JavaScript. Pisze programy dla firm, animacje, wymyśla nowe algorytmy. Ostatnio wymyśliła nowy, super szybki algorytm znajdowania najkrótszej odległości między dwoma miastami – nazwany na jej cześć K*.

Obietnica
Kometa pocieszyła brata, że bez problemu napisze mu piękną animację z poruszającymi się gwiazdami. Jeśli gwiazdy będą bliżej siebie niż określona odległość – pojawi się między nimi magiczny most – biała kreska – tym wyraźniejsza, grubsza i tym bardziej w kolorze gwiazd im bliżej siebie są gwiazdy.

Problem
Niestety Kometa w trybie pilnym pofrunęła do swojego nowego zespołu, który ma problem z nowo tworzoną grą “Strzelaj! Strzelaj!!!”. Idea gry jest bardzo prosta – trzeba strzelać do wszystkiego dookoła. Ale niestety jest straszny kłopot z nakładaniem się przeciwników. Gdy dwóch przeciwników jest w tym samym miejscu powinien być widoczny tylko jeden z nich. Niestety, na zmianę widoczny jest fragment to jednego to drugiego obiektu. Kometa musi coś wymyśleć bo gra ma być jutro umieszczone w sklepie “Pay”.

Ty
Cała nadzieja w Tobie. Napisz animację która uszczęśliwi Astera, brata Komety.


Rozwiązanie: https://oki.org.pl/gwiazdozbior

Liczba komentarzy: 4

Dodaj komentarz